Telenews

ARDITA SINANI SHKARKOHET NGA POZITA E KRYETARES SË PRESHEVËS

Kuvendi Komunal i Preshevës e ka shkarkuar Ardita Sinanin, nga pozita e kryetares së komunës.
Sinani u shkarkuar me 20 vota, transmeton Telenews.al
Ajo nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme, pasi ishte në takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Të ngajshme

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani

Reagon ashpër edhe zëvendës-ministri Bislimi për pengesën për pjesëmarrje në konferencën e donatorëve në Bruksel të Muratit

Donat Hashani