Telenews

AUTOBUSI ME PASAGJERË PËRFUNDON NË NJË LUM NË TIRANË

Një autobus i mbushur me pasagjerë i linjës së Unazës dhe një makinë kanë përfunduar në lumin e Lanës në Tiranë pasi janë përplasur me njëra-tjetrën.
Autobusi ka përfunduar mbi makinën e përmbysur në lumë. Paraprakisht dyshohet që shkak i kësaj ngjarjeje të jetë një manovër e gabuar e shoferit të makinës për parakalim.
Ngjarja ndodhi rreth orës 20:00 të pasdites së kësaj të premteje në zonën e njohur si “Kinema Agimi” në kryeqytet.
Nga kjo ngjarje mbetën të lënduar pesë persona, dy të rinjtë të cilët ndodheshin në makinën e përfshirë në aksident, shoferi dhe fatorinoja i autobusit dhe një qytetare që ndodhej në autobus.
Sipas policisë ata ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Në vendin e ngjarjes kanë shkuar zjarrfikësit dhe policia. Po ashtu, atje shkoi edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Rrezikohet furnizimi me energji elektrike, Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut në grevë nga kjo datë

Donat Hashani