Telenews

BASKETBOLL / SOT FILLON FINAL FOURI I LIGËS UNIKE MBARËKOMBËTARE

Dita e sotme pritet të jetë mjaftë interesante me basketboll në vendin tonë, kjo për faktin se luhet Final Fouri i Ligës Unike te meshkujt.
Katër skuadra do të luajnë sot në dy gjysmëfinale, për të tentuar kalimin në finalen e madhe.
Gjysmëfinalja e parë zhvillohet mes ekipit nga Kosova, Golden Eagle Yllit dhe skuadrës shqiptare nga Durrësi, Teuta.
Derisa në duelin e dytë takohen dy ekipet kosovare, Peja dhe Prizreni 16.
Të dyja ndeshjet transmetohen direkt në Platformën ArtMotion, derisa organizimi do të mbahet sot dhe nesër në qytetin e Pejës.
Orari
E mërkurë
17:00 Golden Eagle Ylli-Teuta
20:30 Peja-Prizreni 16
E enjte
17:00 Ndeshja për vendin e tretë
20:30 Finalja

Të ngajshme

Ky është kundërshtari i radhës i ekipit Bad News Eagles në turneun kualifikues RES Adriatic League

Flaka Ajeti

Përzgjedhësi Adil Maliq publikon listën e Kosovës U19 për dy ndeshje miqësore ndaj Shqipërisë U19

Flaka Ajeti

E bujshme: Dion Berisha zyrtarizohet në Bayern Munich

Donat Hashani