Telenews

BASKETBOLLI I KOSOVËS / TREPÇA E DEKLASON DRITËN NË DITËLINDJEN E TORCIDËS

Trepça ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat bindës 107:47 (34:10, 20:12, 27:15, 26:10), në xhiron e 24-t të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.
Vendasit nga fillimi ishin më të mirë dhe që në çerekun e parë krijuan epërsi prej dhjetë pikësh, 16:6, e më pas e thelluan edhe më shumë, ku këtë pjesë e fituan 34:10. Me lojë të mirë vazhduan edhe në periudhën e dytë, duke e thelluar edhe më shumë epërsinë, ku pjesa e parë përfundon 54:22.
Mitrovicasit vazhduan me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë, ndërsa gjilanasit nuk kishin fuqi përballë tyre, ndërsa rezultati përfundimtar ishte 107:47, ku filloi edhe festa e ‘Torcidës’, që festoi 38 vjetorin e themelimit në një atmosferë fantastike.
Trepça ka 17 fitore e shtatë humbje, kurse gjilanasit 24 humbje, në po aq ndeshje të zhvilluara.

Të ngajshme

Kosova fiton dy medalje në Kupën e Botës në boks

Albiona Ibishi

Menaxheri i Kosovës: Hera e fundit që Uran Bislimi u ftua, ai refuzoi vazhdimisht Kombëtaren

Miftar Zejnullahu

Edon Zhegrova niset për Kosovë, gati për ndeshjet e marsit

Albiona Ibishi