Telenews

BIDEN E CILËSOI PUTININ SI KRIMINEL LUFTE: PSAKI THOTË SE AMERIKANI FOLI NGA ZEMRA

Presidenti amerikan, Joe Biden, për herë të parë i ka dhënë epitetin e kriminelit të luftës presidentit rus, Vladimir Putin, për shkak të luftës në Ukrainë.
“Ai është një kriminel lufte”, u tha Biden gazetarëve pas një ngjarjeje në Shtëpinë e Bardhë, ndërsa situata në Ukrainë vazhdon të përkeqësohet.
Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki, deklaron se presidenti Biden ka folur nga zemra.
“Unë mendoj se Presidenti ishte – vërejtjet e Presidentit flasin vetë. Ai fliste nga zemra dhe fliste nga ajo që ka parë në televizion, që janë veprime barbare nga një diktator brutal, nëpërmjet pushtimit të tij në një vend të huaj”, tha Psaki.
Këtu mund të ndiqni deklarimin e Psakit:

Të ngajshme

Tërhiqet trupi i pajetë i kosovarit me nënshtetësi norvegjeze që vdiq në një burg në Serbi

KushtrimGuraj

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i merret leja për 1 vit e gjobitet me 500 euro

KushtrimGuraj

Prishtinë: Vdes çiklisti pasi goditet nga një automjet

KushtrimGuraj