Telenews

CELINA REALIZON GOL NË BARAZIMIN E IPSWICHIT [VIDEO]

Bersant Celina ka shënuar në barazimin e Ipswich Town. Celina ka shënuar në barazimin e skuadrës së tij në udhëtim ndaj Oxford United, ndeshje kjo vlefshme në kuadër të xhiros së 39-të në League One.
Mesfushori kosovar shënoj golin në minutën e 70-të në brendësi të zonës. Për 25 vjeçarin ky ishte goli i tij gjashtë, krahas edhe pesë asistimeve. Ndërsa skuadra vendase barazimin e ka siguruar në minutën e 95-të me realizator Luke McNally.
Ipswich Town me këtë pikë zë pozitën pozitën e 9-të me 61 pikë. Oxford United zbret në vendin e pestë me 69 sosh.
Bersant Celina nuk të jetë pjesë e dy ndeshjeve miqësore të Kosovës në muajin mars ndaj Burkino Fasos dhe Zvicrës, me kërkesë të tij.

Të ngajshme

Përfundon ndeshja Kosova- Andorra 1:1

Miftar Zejnullahu

Andorra barazon ndaj Kosovës

Miftar Zejnullahu

Kosova – Andorra, nis ndeshja

Miftar Zejnullahu