Telenews

Dalin pamjet nga festa e ‘çmendur’ e lojtarëve të Barcelonës në zhveshtoren e “Santiago Bernabeut”

Barcelona mori një fitore të thellë ndaj Real Madridit 4-0 në kuadër të el Clasicos.
Skuadra katalunase nuk hyri si favorite në këtë takim, por arriti të përmbysë gjithçka dhe t’i shkaktonte humbje turpëruese liderit të La Ligës.
Natyrisht se pas këtij triumfi, lojtarët festuan masivisht në fushë dhe në zhveshtore, derisa janë publikuar edhe pamjet.
Aty shihet se atmosfera është mbresëlënëse së kampin Blaugranas dhe kjo po tregon sinjale të mira se ata po rikthehen sërish në majat e futbollit.
Kjo është padyshim edhe meritë e trajnerit Xavi Hernandez që për vetëm disa muaj punë e riktheu Barcelonën sërish në një ekip të frikshëm për kundërshtarët.

Të ngajshme

Orenthal James Simpson, ylli i NFL i shpallur i pafajshëm në “gjyqin e shekullit”, vdes në moshën 76-vjeçare

Ulpiana – Vllaznia, ndeshje e kurdisur

“Komunikimi i disa futbollistëve me SMS” – Ja si u vërtetua se dueli Ulpiana – Vllaznia ishte e kurdisur