Telenews

DY PREJ KRERËVE TË SHTETIT, MIQ TË NGUSHTË ME AMBASADORIN ”DALLAVERGJI”

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetari I Kuvendit, Glauk Konjufca, duket se kanë miqësi të ngushtë me ambasadorin e Kosovës në Slloveni, Martin Berishajn.
Kështu të paktën duket nga dy fotografi që i ka publikuar faqja “Seriali 3Z” në Facebook.  Në to, treshja shihet në dy momente të ndryshme, në ambiente private, e me pije pranë vetes.

Berishaj u përmend së fundi nga një medie sllovene se i pronar i një kompanie këshilldhënëse në Malin e ZI është i përfshirë në një skandal financiar bashkë me politikanin sllove, Robert Golob dhe me përfaqësinë e kompanisë GEN në Beograd.
Vet ambasadori ka paralajmëruar padi ndaj televizionit slloven për shpifje, e ky reagim i tij  është përmendur si arsyetim nga kryeministri Kurti përse deri më tani nuk i ka kërkuar atij llogari.
 

 

Të ngajshme

Parlamenti Evropian më 18 prill pritet të votojë për liberalizimin e vizave për kosovarët

Donat Hashani

Vizitën e parë brenda organizatës policore, drejtori i PK-ës e realizoi në stacionet policore në veri të vendit

Donat Hashani

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi katër herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Donat Hashani