Telenews

GJAKOVË: DHËNDËRI DHE VJEHËRRI THERREN MES VETE ME THIKA

Dy persona dhëndër dhe vjehërri janë arrestuar në Gjakovë, pasi që janë rrahur dhe therur me thikë në mes vete.
Si pasojë e rrahjes, lëndime ka pësuar edhe viktima femër kosovare e mitur, ku sipas saj, është sulmuar nga babai i saj.
Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.
Po në Gjakovë, një femër ka raportuar se është ofenduar dhe sulmuar fizikisht nga babai i saj.
Viktimës i është ofruar trajtim mjekësor, po ashtu edhe të dyshuarit i është ofruar trajtim mjekësor pasi që ka probleme psikike.
Lidhur me rastin është kontaktuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas tretmanit mjekësor është dërguar në mbajtje.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani