Telenews

Granit Xhaka i gatshëm për ndeshjen ndaj Kosovës

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka i është bashkuar grupit të ‘Helvetikëve’ në Marbella, përkundër një problemi me lëndim.
Lojtari i Arsenalit pritet të jetë i gatshëm për dy sfidat e këtij muaji, ndaj Anglisë më 26 mars dhe ndaj Kosovës më 29 mars.
Xhaka është shprehur i lumtur që ndeshjen e tij të 100-të ta luaj kundër ‘Dardanëve’.
“S’më besohet që do të luaj ndaj ekipit që e dua – Kosovën. Do ta shijoj në maksimum lojën time të 100-të”.
Përveç Xhakës edhe dy futbollistë tjerë shqiptar pritet që të luajnë kundër Kosovës. Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri.

Të ngajshme

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani

Interi dominues merr fitoren minimale përballë Atletico Madridit në ndeshjen e parë

Donat Hashani

Paqe në Eindhoven mes PSV-së dhe Dortmundit

Donat Hashani