Telenews

JA KUR HEDHET SHORTI PËR ÇEREKFINALET E LIGËS SË KAMPIONËVE

Kanë përfunduar dy ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve.
Chelsea dhe Villarreal janë dy skuadrat që kanë siguruar kalimin tutje.
Chelsea mposhti Lille me rezultat 1 me 2, atje ku rezultati i përgjithshëm ishte 1 me 4 pas dy ndeshjeve.
Befasia e madhe ndodhi në Itali, atje ku Villarreal e mposhti Juventusin dhe siguroi kalimin tutje në Ligën e Kampionëve.
Moreno,Pau Torres dhe Danjuma shënuan golat e fitores për skuadrën mysafire për rezultatin 0 me 3.
Këto janë të gjitha skuadrat e kualifikuara për çerekfinalen e këtij kompeticioni.
Bayern Munich, Liverpool, Manchester City, Real Madrid, Atletico Madrid, Benfica, Chelsea, Villarreal.
Shorti do të hidhet të premtën në ora 12:00.

Të ngajshme

Leart Paqaradës i del problem me trajnerin e tij te St Pauli

Donat Hashani

Ka ndërruar jetë trajneri i njohur kosovar, Nebih Zeneli

Miftar Zejnullahu

Talenti i jashtëzakonshëm i Manchester United lirohet nga akuzat për përdhunim

Donat Hashani