Telenews

JAVËN E ARDHSHME KURTI DHE VUÇIQ TAKOHEN ME KANCELARIN SCHOLZ

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, do t’i pres më 4 maj në Berlin, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq.
Në Berlin, i ftuar nga kancelari gjerman do të jetë edhe emisari special i BE-së për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, sipas një njoftimi nga qeveria gjermane..
“Kancelari Scholz do të pret në takim kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq”, thuhet në njoftim.
“Bisedimet do të shërbejnë gjithashtu për të mbështetur dialogun Kosovë-Serbi të udhëhequr nga BE-ja. Për këtë, kancelari ka ftuar në Berlin, Përfaqësuesin Special të BE-së, Miroslav Lajçak, i cili në mbrëmjen e 4 majit do të zhvillojë bisedime me presidentin serb dhe kryeministrin kosovar”, thuhet tutje në njoftimin e tyre.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani