Telenews

KËTO JANË NGJARJET E DITËS SË SOTME NË KOSOVË

Ngjarjet e ditës 22 prill në Kosovë.
Vazhdon gjykimi në rastin e Salih Mustafës (Hagë, ora 9:30).
Presidentja Osmani pret me ceremonitë më të larta shtetërore homologun letonez Egils Levits. Pas takimit mbahet konferenca për media. (Sheshi “Ibrahim Rugova”, Prishtinë; ora 10:00).
Ministria e Mjedisit, së bashku me institucione dhe organizata të tjera, shënon Ditën e Tokës (Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, ora 10:00).
PDK dorëzon kallëzim penal ndaj anëtarëve të Bordit të ZRRE-së. (Zyra e Prokurorisë Speciale në Prishtinë, ora 11:00.
Mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. (Zyra e LDK-së, ora 12:00).
Kryekuvendari Glauk Konjufca pret në takim Presidentin e Republikës së Letonisë, Eglis Levits (Kabineti i Kryetarit, ora 12:15, pamje në fillim të takimit).

Të ngajshme

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani

Reagon ashpër edhe zëvendës-ministri Bislimi për pengesën për pjesëmarrje në konferencën e donatorëve në Bruksel të Muratit

Donat Hashani