Telenews

Klubet e Premier Ligës votojnë rreth heqjes së VAR-it: Ky është rezultati

 

Premier Liga do të vazhdojë të përdorë referimin me ndihmën e videove (sistemin VAR) edhe sezonin e ardhshëm.

Vendimi është marrë sot në mbledhjen e përgjithshme vjetore të Premier Ligës, raporton BBC.

Wolves ishte i vetmi klub që votoi në favor të anulimit të VAR-it.

Wolves propozoi një votim për përdorimin e VAR-it në sezonin 2024-25, pasi paraqiti zyrtarisht një rezolutë në Premier Ligë në maj.

Në mënyrë që VAR-i të anulohej, 14 nga 20 klubet e Premierligës duhej të votonin pro për ta bërë këtë.

Megjithatë, BBC Sport raporton se Wolves nuk arriti të fitonte mbështetje nga klubet e tjera Premiership.

Të ngajshme

Sot luan Shqipëria ndaj Spanjës, kjo është mundësia se si kualifikohet

Donat Hashani

Kjo komunë e Kosovës sot nderon me titullin ”Qytetar Nderi” presidentin e Shqipërisë

Donat Hashani

Eskalon rëndë dhe në ofendime debati mes Faruk Statovcit dhe Bylbyl Sokolit (VIDEO)

Donat Hashani