Telenews

Lumbardh Dellova i bashkohet Kombëtares së Kosovës

FFK njofton për një ndryshim në listën e selektorit Alain Giresse, për ndeshjet e marsit.
Mbrojtësi i spikatur i KF Ballkanit, Lumbardh Dellova i është bashkuar Kombëtares së Kosovës në grumbullimin për dy miqësoret e këtij muaji kundër Burkina Fasos dhe Zvicrës.
Ai është ftuar nga përzgjedhësi Alain Giresse, pasi futbollisti i Hajdukut të Splitit, Emir Sahiti është lënduar dhe nuk do të jetë në dispozicion për këto dy miqësore.
Dellova aktualisht është pjesë e skuadrës lidere të Superligës së Kosovës, derisa më herët ka luajtur në Hajduk të Splitit dhe Prishtinë.

Të ngajshme

Adnan Januzaj përfundon ne Basaksehir

Donat Hashani

Leart Paqaradës i del problem me trajnerin e tij te St Pauli

Donat Hashani

Ka ndërruar jetë trajneri i njohur kosovar, Nebih Zeneli

Miftar Zejnullahu