Telenews

Ndërron jetë gazetari e skenaristi, Sabit Zeneli

Ka vdekur fytyra e njohur mediatike, gazetari dhe skenaristi Sabit Zeneli.

Për vdekjen e tij ka shkruar kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi.

“Sabitin do ta kujtojmë gjithmonë si një personalitet që ka kontribuar gjatë gjithë jetës së tij për zhvillimin e jetës kulturore në Podujevë. Ai ishte një zë i arsyeshëm dhe veprimtar i devotshëm i çështjes kombëtare.  Lavdi e nderime jetës dhe veprës së Sabit Zenelit!  Respekt e mirënjohje për kontributin jetësor! “, shprehet Bulliqi në një postim në facebook.

 

Të ngajshme

Konfirmohet aktakuza ndaj Januzit, Bahtjarit dhe Shalës

Donat Hashani

Osmani për Kadarenë: Liria e Kosovës për të ishte triumfi i kombit shqiptar, lamtumirë titani i letërsisë

Donat Hashani

Pamje nga përmbytjet në Beograd: Vërshimet bëjnë “ujëvarë” në kryeqytetin serb, veturat notojnë

Donat Hashani