Telenews

NGJARJET E DITËS PËR SOT NË KOSOVË

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim një delegacion të afaristëve gjermanë (Salla N 506, ora 10:00).
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, raporton në Komisionin parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes (Salla N303, ora 10:00).
Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e katërt të rregullt (KK Rahovec, ora 10:00).
Lidhja Demokratike e Kosovës organizon konventën e saj programore: “Lidhja për të ardhmen” (Hotel Emerald, Prishtinë, ora 11:00).
Mbahet ceremonia e përmbylljes së Garës Ndërkombëtare Tradicionale “Ushtari më i mirë 2022” (Kazerma “Adem Jashari”, ora 11:00).
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla do t’i pres në një takim një grup prej 50 afaristëve gjermanë (MPJD, ora 11:30).
Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit (Salla C 301, ora 12:00).
Institutit për të Vërtetën, Drejtësinë dhe Paqen prezanton videot dhe fletëpalosjet për Kompleksin Memorial në Gradishë, Rahovec dhe Kompleksin Memorial në Reçak, Shtime (Hotel Sirius, ora 14:00).

Të ngajshme

Plagosja e 3 personave në Pejë, Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e dorasit

Donat Hashani

Sot aktivitet me bletarët kosovarë

Donat Hashani

Komuna e Suharekës sot pret mysafirë të veçantë

Donat Hashani