Telenews

PAMJE NGA TAKIMI PUTIN-SHOIGU: THUHET SE GJENDJA SHËNDETËSORE E KREUT RUS ËSHTË SHUMË E RËNDË [VIDEO]

Ish-këshilltari i qeverisë ruse dhe njëherit ekonomisti i njohur suedez Anders Asluind, ka thënë se videoja e bisedës mes presidentit rus Vladimir Putin dhe ministrit të Mbrojtjes, Sergei Shoigu, tregon se Putin është i sëmurë rëndë dhe në depresion.
Pas publikimit të pamjeve nga takimi i mbrëmshëm ku shihet Putin duke mbajtur fort tavolinën derisa bisedon me ministrin e Mbrojtjes për situatën në Mariupol, në rrjetet sociale ka filluar të shtohen zërat se gjendja e tij shëndetësorë është rënduar mjaft.
Shumë po konsiderojnë se Putin gjatë takimit ka qëndruar i ulur në një formë të përkulur në karrige – e tërë kohën mbante fort tavolinën me dorën e djathtë. E kjo nxiti debat për gjendjen e tij mentale.


Njerëzit po konsiderojnë se gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar, që kur filloi pushtimi rus në Ukrainë gjatë 24 shkurtit.
Anders Aslund, pretendon se që të dy rusët – pra Putini dhe Shoigu janë depresion dhe gjendja e tyre shëndetësore është shumë e rëndë.
“Shoigu duhet t’ia lexoj komentet Putinit dhe vështirë flet, që tregon se ai mund të ketë pasur sulm në zemër”, shtoi suedezi.

Të ngajshme

Kearns: Ngjarja në veri nxjerr në pah dështimet nga politikat e nxitjes

KushtrimGuraj

“Lista serbe s’dallon nga terrorizmi” – Matoshi: KQZ-ja ta ç’regjistrojë menjëherë

KushtrimGuraj

Mehaj për policët: Si kalorësit e Skënderbeut shpëtuan atdheun, treguan respekt për armikun terrorist

KushtrimGuraj