Telenews

Presidentja Osmani me telegram ngushëllimi për vdekjen e Haki Rugovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjen e ish-kryetarit të komunës së Istogut, Haki Rugova.
“Me dhimbje të thellë pranova lajmin për ikjen e hershme të z.Haki Rugova, ish-kryetar i komunës së Istogut në disa mandate, aktivist politik i hershëm dhe kontribues në shumë procese politike në vend”, thuhet në telegramin e presidentes.
Osmani, ka thënë se Rugova ka lënë pas një veprimtari të bujshme politike.
“Ai la pas një veprimtari të bujshme politike, të njeriut të angazhuar aktivisht që nga vitet e 90-ta. Ju përcjell ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes, miqve e bashkëveprimtarëve! Në këto çaste të vështira për ju, bashkëndjej me Familjen Rugova! I përhershëm qoftë kujtimi për z.Haki Rugova!”, përfundon telegram i Osmanit.
Haki Rugova vdiq sot në moshën 65 vjeçare.

Të ngajshme

Nesër dhe pasnesër priten vranësira, riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Erzana Fazliu

Në prag të përsëritjes së tragjedisë në Shkodër, 27-vjeçarja tenton të hidhet në lumin Buna me 4 fëmijët

Erzana Fazliu

NATO thotë se 500 mijë trupa të saj po qëndrojnë vigjilentë në tokë, ajër dhe det për sigurimin e mbrojtjes kolektive

Erzana Fazliu