Telenews

Qalaj i thotë Bajqinovcit: Po rren, frikohesh se të rrahin

Në debatin parlamentar për situatën në veri, kanë debatuar ashpër edhe deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj me deputetin e LVV-së, Mefail Bajqinovci. Për këtë të fundit, deputeti Qalaj tha se kishte dërguar intervenca për t’u takuar me ish-kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli për të intervenuar lidhur me një çështje.

Ani se Qalaj nuk bëri të ditur se për çfarë qëllimi ka kërkuar të takohet me Veselin.

Një gjë të tillë e ka mohuar Bajqinovci, i cili ia përmendi një rast, ku sipas tij, janë numëruar para në emër të krimeve ekonomike gjatë kohës sa ai ka qenë në krye të policisë.

Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj ia ka përmendur me emrin, personin për të cilin tha se Bajqinovci kishte dërguar intervevenca.

“A të kujtohet Mefail sa intervenimet i ke bërë për të takuar dikë të PDK-së me ta prit dikë tëndin, a të kujtohet? Mu më ke dërguar vet. A e din, këtu te zotëri Kadri Veseli, me pranua një familjar tëndin për diçka, a të kujtohet? A po e don me emër? Mos rrej, qetësohu. Ke dërguar te zotëri Kadri Veseli për ta pranuar Avniun që është në Neë York, pse po gënjen Mefail. Pranoje kur të gënjesh. Bëhu burrë. E di që të bërtasin, të rrahin, por më fal. Mefail të lutëm, a të kujtohet?”, e ka pyetur Qalaj Bajqinovcin.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka mohuar një gjë të tillë, duke thënë se nëse nuk është e vërtetë një rast i krimit ekonomik, ai do të kërkojë falje.

“Këta e kanë stil me thënë, a e mban mend kur kemi takuar, kur ke dashur të vish me Hashimin. Unë ju siguroj dhe ju garantoj që kjo është e pavërtetë. Ato që i thash unë në Kuvend që kolegët e tij janë marr me krim të organizuar, ata kolonelë, ata nënkolonelë ata majorë që kanë qenë të suspenduar, nëse nuk është e vërtetë, unë dalë publikisht kërkoj falje. Më fal, por kjo është e vërtetë janë numëruar parat në emër të krimeve ekonomike, ti ke qenë shef aty”, ka vijuar ai.

Deputetë po vazhdojnë të diskutojnë në Kuvend për situatën në veriun e Kosovës.

Të ngajshme

Pjetër Shala shpallet fajtor, Gjykata Speciale e dënon me 18 vjet burgim

Erzana Fazliu

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evropian

Erzana Fazliu

Clark emërohet anëtar nderi i Odës Ekonomike Amerikane të Kosovës dhe i Bordit të Guvernatorëve të saj

Erzana Fazliu