Telenews

Raporti i IKSHP-së për 24 orët e fundit, vazhdon të ulet numri i rasteve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 22 raste të reja me Covid-19 në vend.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 356 doza të vaksinës kundër Covid-19.
Ndërsa deri më sot 818.561 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe 98.717 e kanë marrur dozën përforcuese, raporton teve1.info
Sot janë shëruar 62 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.158.
Numri i rasteve aktive në total është 633.

Të ngajshme

Parlamenti Evropian më 18 prill pritet të votojë për liberalizimin e vizave për kosovarët

Donat Hashani

Vizitën e parë brenda organizatës policore, drejtori i PK-ës e realizoi në stacionet policore në veri të vendit

Donat Hashani

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi katër herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Donat Hashani