Telenews

RUDIGER ARRIN MARRËVESHJE ME GJIGANTIN SPANJOLL

Real Madridi raportohet se ka arritur marrëveshje verbale me Antonio Rudigerin.
Sipas gazetarit të njohur, Fabrizio Romano, Real Madridi është shumë afër të sigurojë shërbimet e mbrojtësit gjerman.
Gjatë ditës së djeshme, trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel konfirmoi largimin e Rudigerit nga klubi, pasi t’i përfundon kontrata në qershor.
Për gjermanin kanë shprehur interesim shumë skuadra, mirëpo duket se tashmë ka gjetur klubin ku do të luajë në sezonin e ardhshëm.
Rudiger me Chelsean ka zhvilluar 196 paraqitje, teksa ka shënuar 12 gola dhe ka asistuar shtatë të tjerë.

Të ngajshme

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani

Interi dominues merr fitoren minimale përballë Atletico Madridit në ndeshjen e parë

Donat Hashani

Paqe në Eindhoven mes PSV-së dhe Dortmundit

Donat Hashani