Telenews

Samsung Galaxy A53 5G është i disponueshëm në Kosovë!

Galaxy A53 5G shquhet për veçoritë e përmirësuara të kamerës, një procesor të ri të fuqishëm, një ekran magjepsës të fortë dhe lidhje edhe më të mirë me ekosistemin Galaxy. Çmimi i sugjeruar me pakicë në Kosovë për Galaxy A53 5G është 479 Eur, dhe gjendet në 4 ngjyra: e zezë fantastike, e bardhë fantastike, blu fantastike, ngjyrë pjeshkë fantastike.

Kamera e shkëlqyer, gjithmonë e mprehtë dhe e palëvizshme

Me një sistem shumë të fuqishëm me katër kamera, Galaxy A53 5G sjell aftësi të avancuara shkrepjeje dhe regjistrimi me një kamerë OIS 64 MP dhe një kamerë të përparme 32 MP. Një vlerë e shtuar është teknologjia VDIS, e cila siguron stabilizim kur shkrepni video të pastra kristal. Kamerat përdorin gjithashtu teknologjinë AI, e cila në kombinim me Night Mode të përmirësuar, siguron që fotot, megjithëse të krijuara në dritë të ulët, të duken të përsosura. Për më tepër, ekziston Portrait Mode i përmirësuar për selfie të shkëlqyera dhe Fun Mode i cili u ofron përdoruesve një përzgjedhje të madhe filtrash argëtues. Për më tepër, një veçori e shkëlqyer është Object eraser për të hequr objektet e padëshiruara në sfond.

Dizajn tërheqës dhe i qëndrueshëm

Galaxy A53 5G ka një pamje shumë funksionale dhe moderne, më saktë është zbukuruar me dizajnin Ambient Edge që lidh pa probleme kamerat me vetë pajisjen, ndërsa korniza e hollë krijon një pamje vizuale edhe më të rafinuar. Si pjesë e iniciativës Samsung Galaxy for Planet – e cila synon të shpëtojë planetin tokë – paketimi i pajisjes Galaxy A53 5G është bërë nga letër e marrë nga një burim i qëndrueshëm dhe materialet e ricikluara përdoren gjithashtu për butonat anësore dhe portat e kartave SIM. Me dizajnin e tij tërheqës, Galaxy A53 5G do të bashkëveprojë me pajisjet e tjera Galaxy për përvojën më të mirë të përdoruesit. Për shembull, Galaxy A53 5G mund të kombinohet me kufjet Galaxy Buds që do të ofrojnë tinguj vërtet mbresëlënës 3D falë teknologjisë 360 Audio.

Ekran i qëndrueshëm dhe siguri e lartë

Procesori krejt i ri 5nm është përgjegjës për performancën e jashtëzakonshme të smartphone-t Galaxy A53 5G. I pajisur nga jashtë me xhamin mbrojtës jashtëzakonisht të fortë Gorilla® Glass 5, ai ofron një ekran 6,5 inç Super AMOLED me një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz që do të sigurojë një përvojë të qetë të përdoruesit dhe shfaqje mbresëlënëse të përmbajtjes. Në mënyrë që përdoruesit të shijojnë shfletimin e përmbajtjes së dëshiruar, ky smartphone përmban standardin IP67 të rezistencës ndaj ujit dhe pluhurit.

Ndërsa me një karikim super të shpejtë prej 25W, të gjitha aktivitetet mund të zgjasin më shumë. Galaxy A53 5G gjithashtu u siguron përdoruesve një nivel të lartë sigurie me platformën e tij Samsung Knox dhe për të mbrojtur fotot dhe dokumentet private, ekziston Secure Folder – një kasafortë digjitale e koduar. Gjithashtu, pajisja ka një Samsung Wallet të veçuar që krijon një vend praktik dhe të sigurt për të ruajtur të gjitha dokumentet personale, pasaportat, kartat e kreditit dhe më shumë.

The post Samsung Galaxy A53 5G është i disponueshëm në Kosovë! appeared first on tëvë1.

Të ngajshme

Kosovarët bëhen “marakli” të veturave nga Koreja, kjo është arsyja kryesore (VIDEO)

Edmond Vila

Si funksionojnë pompat e derivateve?

KushtrimGuraj

Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

KushtrimGuraj