Telenews

SHAIP KAMBERI FALENDERON KRYEMINISTRIN KURTI DHE LIDERËT POLITIKË, KRASNIQI E ABDIXHIKU

Politikani shqiptar që dje u zgjodh deputet në Kuvendin e Serbisë edhe për mandatin e dytë rresht, Shaip Kamberi sot ka publikuar një falenderim për liderët politikë nga Kosova.
Kamberi ka falenderuar kryeministrin Kurti, liderin e PDK-së Memli Krasniqi dhe atë të LDK-së Lumir Abdixhiku, për urimet që i kanë bërë me rastin e rizgjedhjes si deputet në Kuvendin e Serbisë, shkruan Telenews.al

”Më lejoni që sot t’i shpreh falenderim të veçantë 3 njerëzve që e përfaqësojnë sot më së shumti politikisht shtetin e Kosovës. Së pari, mirënjohje pafund Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z.Albin Kurti. Së dyti, falenderime të përzemërta dy liderëve kryesor të opozitës në Kosovë, z.Memli Krasniqi dhe z.Lumir Abdixhiku”, shkruan Kamberi në Facebook.


/Telenews.al/

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani