Telenews

SHBA: PROGRESI NË DIALOG ME SERBINË ËSHTË ÇELËSI I KOSOVËS PËR NJË TË ARDHME EVROPIANE

Ai u shpreh se progresi në dialog është çelësi i Kosovës për një të ardhme evropiane.
“Ishte kënaqësi ta takoja kryeministrin e Kosovës Kurtin dje për të diskutuar prioritetet e përbashkëta, duke përfshirë përparimin në dialogun Kosovë-Serbi, çelësi për të ardhmen evropiane të Kosovës”, shkroi ai në Twitter.
Gjithashtu, Chollet falënderoi Kosovën për pritjen që u kanë bërë refugjatëve afganë.
Kujtojmë se në SHBA, Osmani dhe Kurti kanë takuar edhe sekretarin e shtetit, Antony Blinken.
 

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu