Telenews

SKANDAL: SMAJL LATIFI IA MERR ME ZOR FOLTOREN KRYETARIT TË KUVENDIT TË RAHOVECIT (VIDEO)

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, në mbledhjen e sotme të kuvendit komunal, ia ka marrë me “zor” foltoren kryetarit të kuvendit komunal të kësaj komune, Dëfrim Kafexhiu.
Ky veprim nga Latifi erdhi ku pika e gjashtë në rend dite ishte shqyrtimi dhe miratimi i propozim vendimit për bartjen e mjeteve vetanake nga viti 2021 në vitin 2022, transmeton Klankosova.tv.
Në këtë pikë u paraqiten mospajtime mes pushtetit e opozitës, teksa në fund kuvendi me shumicë të votave votoi pro shtyrjes së kësaj pike për në mbledhjen e radhës.
Momentin mund ta ndiqni nga minuta e 10:53:

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani