Telenews

UEFA JEP LAJM TË MIRË PËR KLUBET E SUPERLIGËS: KAMPIONI I KOSOVËS DO TË “SHMANG” PARAKUALIFIKIMET E LIGËS SË KAMPIONËVE

Kampioni i këtij sezoni në Superligën e Kosovës nuk do të luajë në rrethin e parakualifikimeve të Ligës së Kampionëve.
Ekipi i cili në fundin e këtij sezoni e mbyllë në vendin e pare, kalon automatikisht në rrethin e pare kualifikues.
Ky lajm është bërë i ditur nga UEFA. Ky është një informacion i mirëseardhur për klubet e Superligës, duke i dhënë mundësi për t’u përgatitur edhe me shumë në garat evropiane.
Në renditjen tabelare të Superligës, prinë Ballkani me 63 pikë, 8-të me shumë se përcjellësi Gjilani. Deri në fund të sezonit kanë mbetur edhe 7-të xhiro.
Ndërkaq në garat evropiane këtë sezon do të shkojnë katër skuadra kosovare, nga tri sa ishin vitin e kaluar.

Të ngajshme

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Flaka Ajeti

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Flaka Ajeti

Ferizaj dhe Lira përballen të dielën në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ për ndeshjen finale të barazhit

Donat Hashani