Telenews

Vazhdojnë sanksionet për Rusinë, Microsoft ndalon aktivitetin e biznesit atje

Microsoft, një nga kompanitë më të mëdha të teknologjisë në botë, ka ndaluar së bëri biznes në Rusi.
Ai tha se “po ndalon shumë aspekte të biznesit tonë në Rusi në përputhje me vendimet e sanksioneve qeveritare”.
Firma tha gjithashtu se “veproi kundër pozicionimit rus, masave shkatërruese ose përçarëse kundër më shumë se 20 organizatave të qeverisë ukrainase, IT dhe sektorit financiar”, shkruan skynews.
Microsoft tha gjithashtu se është në kontakt me stafin që u është dashur të largohen nga Ukraina dhe do të punojë me SHBA, MB dhe BE në vijim.

Të ngajshme

Petkoviq thumbon palën kosovare për dinarin

Donat Hashani

Ministria nënshkruan kontratë 21 milionëshe për ndërtimin e rrugës Prishtinë-Pejë

Donat Hashani

Qeveria ndan kaq para për procesin e votimit në veri më 21 prill

Donat Hashani