Telenews

A do të luajë Cristiano Ronaldo sonte kundër Sllovenisë

Cristiano Ronaldo duhet të startojë kur Portugalia të përballet me Slloveninë në 1/8 e finales në Euro 2024 të hënën, më 1 korrik, në Waldstadion në Frankfurt.

Selecao do të dëshirojnë të kthehen në rrugët e fitoreve pas humbjes së tyre tronditëse 2-0 ndaj Gjeorgjisë në ndeshjen e tyre të fundit në grup.

Portugalia kishte siguruar kualifikimin në fazën eliminatore përpara humbjes nga Gjeorgjia. Ronaldo, megjithatë, e filloi lojën dhe luajti 66 minuta para se të zëvendësohej.

 

 

Ronaldo do të kishte katër ditë për t’u rikuperuar për ndeshjen e raundit të 16-të kundër Sllovenisë. Prandaj, pesë herë fituesi i Topit të Artë do të fillojë dhe do të udhëheqë sulmin e skuadrës së tij të hënën në Frankfurt.

Trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez, pushoi lojtarë të rëndësishëm sulmues si Bernardo Silva dhe Bruno Fernandes kundër Gjeorgjisë. Dyshja e Ligës Premier duhet të rikthehet gjithashtu në formacionin fillestar kundër Sllovenisë.

Të ngajshme

“Kam fjetur shumë net duke ëndërruar për këtë ditë”, Mbappe flet pas firmës me Realin

Erzana Fazliu

Gara për Topin e Artë, Rodri sposton yjet e Real Madrid-it

Erzana Fazliu

Mbappe sot prezantohet në “Santiago Bernabeu”

Erzana Fazliu