Telenews

DY SHPËRTHIME TË FUQISHME NDODHËN GJATË NATËS NË SHKODËR

Dy shpërthime me lëndë plasëse gjatë natës kanë tronditur qytetin e Shkodrës.
Objekti i parë është në zonën e Pedonales, afër Prefekturës së Shkodrës. Bëhet fjalë për objektin në pronësi të ish-kandidatit për kryetar bashkie, Xhemal Bushati.
Ndërsa shpërthimi i dytë ndodhi në një supermarket, në zonën e njohur si “Rruga e gjan”, pranë stadiumit “Loro Boriçi”.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar. Sipas burimeve, shpërthimet janë dëgjuar në të njëjtën kohë, shkruan A2 CNN.

Të ngajshme

Zyrtare: Arsim Kabashi dënohet për sulmin ndaj trajnerit të Fushë Kosovës

Donat Hashani

E rrezikshme: Bien skelet e një ndërtese në kryeqytet

Donat Hashani

KFOR: Nuk ishim të përfshirë në aksionin e djeshëm në veri, Policia dhe FSK-ja të na njoftojnë

Donat Hashani