Telenews

Escobar sot merr pjesë virtualisht në samitin e Ballkanit të Hapur

Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, do të marrin pjesë sot në ditën e dytë të samitit të Ballkanit të Hapur.
Varhelyi ka njoftuar se do të shkojë në Ohër për të marrë pjesë, ndërsa Escobar do t’i bashkohet samitit virtualisht përmes njoftimit.
Samiti sot ka nisur nga ora 10:00.

Të ngajshme

Treg kokaine në pyll, dënohen dy shqiptarë në Francë

KushtrimGuraj

Foto e rrallë e heroit Jusuf Gërvalla me vajzën Donikën, sot Ministre

KushtrimGuraj

Rusi, reperi i njohur bën vetëvrasje për të mos shkuar në luftë

KushtrimGuraj