Telenews

Escobari i takon ndaras Kurtin dhe Vuçiqin

Konferenca e paralajmëruar për në orën 13:30 emisarit Joseph Borrell është shtyrë kjo për shkak se takimet po vazhdojnë.

Përfaqësuesi i posaçëm i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabiel Escobar është duke zhvilluar takime ndaras me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Në adresimin për medie, RTV21 mëson se Borrell do të lexojë një deklaratë, e cila do të transmetohet live nga faqja zyrtare e BE.

Sot në ora 10:30 është mbajtur takimi mes kryeministri Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Të ngajshme

“Kosova projekt i përkohshëm”/ Mushkolaj i reagon ashpër ministrit Aliu

Donat Hashani

Ferit Idrizi jep lajmin e mirë për vushtrriasit

Donat Hashani

Deputeti i VV’së: Nagavci po mban një udhëzim administrativ të jashtëligjshëm i cili po diskriminon vajzat në Kosovë

Donat Hashani