Telenews

Gërvalla reagon pas plagosjes së Fico-s: Autorët duhet të ndëshkohen

 

 

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, ka reaguar pas plagosjes së kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico, në një incident me të shtëna pas një takimi të Qeverisë në afërsi të Bratislavës.

“Zemrat tona dhe urimet më të mira shkojnë për kryeministrin sllovak Fico, i cili u qëllua dhe u dërgua në spital. Ne po mendojmë për të dhe të dashurit e tij”.

Sipas Gërvallës autorët duhet të ndëshkohen.

“Të gjithë i urojmë shërim të shpejtë”.

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico është plagosur në një incident me të shtëna pas një takimi të Qeverisë në afërsi të Bratislavës, raporton televizioni sllovak TA3.

Fico, sipas raportimeve, u godit në stomak pasi u shkrepën katër plumba pranë Shtëpisë së Kulturës së Qytetit, Handlova.

Plagoset kryeministri i Sllovakisë

Pamje të reja pas plagosjes, kryeministri i Sllovakisë futet me shpejtësi në veturën e blinduar

Të ngajshme

“Jemi një hap larg zgjedhjeve” – Abdixhiku kërkon dorëheqjen e Kurtit

SHBA këmbëngulëse në Asociacion, nënsekretarja shpreh shqetësime për disa vendime të qeverisë

Zyrtare: Arsim Kabashi dënohet për sulmin ndaj trajnerit të Fushë Kosovës

Donat Hashani