Telenews

INTERI E MPOSHT ROMËN PA TELASHE

Interi ka shënuar fitore me rezultat 3:1 në shtëpi ndaj Romës, në kuadër të javës së 34-të në Serie A.
Zikaltrit arritën lehtësisht të triumfonin ndaj kryeqytetasve për ta rrëmbyer vendin e parë në renditjen tabelare.
Ishte Denzel Dumfries ai që kaloi vendasit në epërsi pas gjysmë ore lojë, shkruan.
Dyfishimi i epërsisë erdhi në minutën e 40-të të ndeshjes, kur Brozovic realizoi as asistimit nga Ivan Perisic.
Në minutën e 52-të Lautaro Martinez shënoi për 3:0.
Krejt çfarë bënë mysafirët ishte goli i nderit i shënuar në minutën e 85-të të ndeshjes nga Mkhitaryan.
Me këtë fitore, Interi ngjitet në vendin e parë me 72 pikë, një më shumë se Milani në vendin e dytë.
Në anën tjetër, Roma mbetet e pesta me 58 pikë gjithsej dhe i shuan pothuajse tërësisht gjasat për Champions League.

Të ngajshme

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani

E turpshme: Qipro ndalon simbolet e karateistëve nga Kosova (FOTO)

Donat Hashani