Telenews

KY ËSHTË RAPORTI I FUNDIT NGA LUFTA NË UKRAINË

Sot shënohet dita e 31-të e luftës në Ukrainë.
Joe Biden ndodhet në Poloni, ku ka takuar ministrin e jashtëm të Ukrainës dhe liderin polak.
Një avion privat që i përkiste një oligarku rus të sanksionuar është arrestuar, ka thënë sekretari i transportit.
Putini është dukur se ka pakësuar ambiciet e tij në Ukrainë, por Mbretëria e Bashkuar paralajmëron se trupat do të vazhdojnë të bombardojnë qytetet.
Janë hapur më shumë korridore humanitare, por jo për qytetin e rrethuar të Mariupolit, shkruan Sky News.
Zyrtarët thonë se 136 fëmijë në Ukrainë kanë vdekur në pushtimin e deritanishëm.
Zelenskyy u ka kërkuar politikanëve në Doha të rrisin furnizimin me naftë për të ndihmuar në largimin e botës nga burimet ruse.
Zyrtarët e Mariupolit thonë se 300 njerëz u vranë nga bombardimet në teatëZ, ndërkaq zyrtarët ukrainas pretendojnë se një komandant rus ka vdekur.
Trupat ruse nuk janë më nën kontrollin e plotë të Khersonit, pretendojnë zyrtarët amerikanë.

Të ngajshme

Zyrtare: Arsim Kabashi dënohet për sulmin ndaj trajnerit të Fushë Kosovës

Donat Hashani

E rrezikshme: Bien skelet e një ndërtese në kryeqytet

Donat Hashani

KFOR: Nuk ishim të përfshirë në aksionin e djeshëm në veri, Policia dhe FSK-ja të na njoftojnë

Donat Hashani