Telenews

LISTA SERBE DËNON SULMIN NDAJ POLICISË NË ZUBIN POTOK: ISHTE TENTATIVË PËR T’I PARAQITUR SERBËT SI BANDITË

Sipas tyre, incidenti kishte për qëllim destabilizimin e situatës por edhe ishte një tentativë për “t’i paraqitur serbët si banditë”.
“U bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve që të përmbahen. Mos bini pre e provokimeve dhe mos lejoni që incidente të tilla të rrezikojnë paqen e nevojshme në këtë zonë. Kush e ka bërë këtë nuk i mendon mirë popullit serb”, thuhet në deklaratë.
Ndryshe, PK njoftoi për sulmin me armë zjarri ndaj zyrtarëve ku bëri të ditur se përveç dëmeve materiale, nuk ka pasur lëndime.

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Rrezikohet furnizimi me energji elektrike, Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut në grevë nga kjo datë

Donat Hashani