Telenews

Mësohet data kur do të zhvillohet përballja Itali – Argjentinë

Fituesi i Kampionatit Evropian, Italia dhe ai i Kupës së Amerikës, Argjentina do të ballafaqohen më datën 1 qershor, ka konfirmuar UEFA.
Verën e kaluar Italia triumfoi në EURO 2020 duke e mposhtur Anglinë në finalen e “Wembleyt”, kurse Argjentina e mposhti Brazilin me rezultat minimal 1-0 në finalen e Kupës së Amerikës.
UEFA dhe CONMEBOL arritën marrëveshje për zhvillimin e kësaj superndeshje e cila cilësohet edhe si ballafaqim për Superkupën e botërore duke parë që ndeshen më të mirët e këtyre dy kontinenteve.

Të ngajshme

Abazoviq në ndeshje basketbolli në Beograd: Një nder të jesh mysafir i Partizanit

Donat Hashani

Ballkani i pafat, mbyllet ndeshja me Plzenin

Donat Hashani

Mbyllet pjesa e parë mes Ballkanit e Viktoria Plzenit

Donat Hashani