Telenews

POLICIA E PËRGËNJESHTRON GJILANIN: KËRKUAN 10 E JO 30 POLICË PËR NDESHJE

Policia e Gjilanit e ka hedhur poshtë pohimin e K.F. Gjilanit, të cilët kishin thënë se i kishin kërkuar 30 policë për ndeshjen Gjilani – Ballkani, në kuadër të ligës elitare të futbollit kosovar.
Në fund të ndeshjes, ngjarja u përcoll me një incident të rëndë, ku tifozët vendës e sulmuan fizikisht portierin e klubit suharekas, Stivi Frashëri.
Zëdhënësi i Policisë Rajonale të Gjilanit, Ismet Hashani, i ka thënë Klan Kosovës se K.F. Gjilani ka bërë kërkesë me shkrim për vetëm dhjetë policë (për punë sekondare).
Hashani shtoi se nga stacioni i kanë dërguar edhe dhjetë policë shtesë, me detyrë të rregullt për përballjen ndaj Ballkanit.
Sipas tij, si zakonisht, gjashtë të tjerë në çdo ndeshje janë vetëm për gjyqtarët, delegatin dhe kombin e VAR-it.

Të ngajshme

Agim Ademi shfaqet nga Gërmia, duket në top-formë

Donat Hashani

Adnan Januzaj përfundon ne Basaksehir

Donat Hashani

Leart Paqaradës i del problem me trajnerin e tij te St Pauli

Donat Hashani