Telenews

PUBLIKOHEN FORMACIONET ZYRTARE: VILLARREAL-LIVERPOOL

Në Estadio de la Ceramica zhvillohet ndeshja kthyese gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Villarrealit dhe Liverpoolit.
Redsat regjistruan fitore prej 2-0 në sfidën e parë të zhvilluar në Anfield dhe kanë përparësi të madhe për të vazhduar në finale.

Ndërkaq, Nëndetësja e Verdhë ka ditur të bëjë befasi këtë edicion dhe pritet të shihet si do të jetë reagimi kësaj radhe.

Strategët Unai Emery dhe Jurgen Klopp i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë sfidë të rëndësishme dhe i kanë zgjedhur formacionet me të cilat do ta fillojnë ndeshjen.
Formacioni startues i Villarrealit: Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Estupinan; Parejo, Capoue, Coquelin; Lo Celso, Gerard Moreno, Dia.
Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Keita, Fabinho, Thiago; Salah, Sadio Mane, Diogo Jota.

Të ngajshme

Rashica flet pas momentit historik me Galatasarayn

Furtuna Zejnullahu

Galatasaray shpallet kampion në Turqi, Rashica lë gjurmë në fitoren ndaj Ankaragucu

Furtuna Zejnullahu

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu