Telenews

Rusia vendos sanksione ndaj Joe Bidenit dhe diplomatëve tjerë amerikanë

Rusia ka vendosur sanksione ndaj presidentit amerikan, Joe Biden.
Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Jashtme ruse.
Sanksionet gjithashtu janë vendosur për Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, Sekretarin e Mbrojtjes, Lloyd Austin, Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, Jake Sullivan dhe shefin e CIA-s, William Burns.
“Të tjerë do të preken gjithashtu”, thotë ministria.

Të ngajshme

Të hënën publikohen rezultatet për studentët e pranuar në konvikte

KushtrimGuraj

Ministra, kryetarë komunash e ambasadorë në Belfast, për të parë Kosovën, kush është atje

KushtrimGuraj

Putini nënshkruan ligjin e radhës: Të huajt që luftojnë për Rusinë mund të marrin nënshtetësinë

KushtrimGuraj