Telenews

Rusia vendos sanksione ndaj Joe Bidenit dhe diplomatëve tjerë amerikanë

Rusia ka vendosur sanksione ndaj presidentit amerikan, Joe Biden.
Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Jashtme ruse.
Sanksionet gjithashtu janë vendosur për Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, Sekretarin e Mbrojtjes, Lloyd Austin, Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, Jake Sullivan dhe shefin e CIA-s, William Burns.
“Të tjerë do të preken gjithashtu”, thotë ministria.

Të ngajshme

Përfundon takimi me Osmanin, Escobari dhe Lajçaku takojnë krerët e opozitës

Furtuna Zejnullahu

Drejtori i Policisë: Kemi synim që ta bëjmë 50-50 gjininë në Policinë e Kosovës

Donat Hashani

Grenell për fjalët e komandantit të KFOR-it: Akuzat ndaj Kurtit janë serioze

Furtuna Zejnullahu