Telenews

Rusja hyn dhe proteston në studion e prezantueses së lajmeve live të televizionit që financohet nga Kremlini [Video]

Një grua pati guximin që ta pengojë prezantuesen e lajmeve të televizionit që financohet nga Kremlini – Channel One, duke u shfaqur prapa saj me një transparent në duar.
Në transparentin që është përkthyer nga gazetarët e atjeshëm, shkruan: “Ndaleni luftën. Mos i besoni propagandës. Po ju gënjejnë këtu”.
Raportohet se gruaja që mbante transparentin, dikur ishte punonjëse e këtij televizioni, por pas mospajtimeve ishte shkarkuar.
Ky televizion që kontrollohet dhe financohet nga Kremlini, e ka përshkruar pushtimin rus në Ukrainë si “operacion special ushtarak”.

Të ngajshme

Horoskopi ditor, 5 Qershor 2023

KushtrimGuraj

Nënë e bijë nga Anglia mbetën shtatzënë në të njëjtën kohë, fëmijët e tyre lindën me vetëm dy javë ndërmjet

Flaka Ajeti

‘Respekt për bukuroshen’, kryetari i Leposaviqit e ‘çan’ rrjetin me komentin e tij, Miss-i nga Drenasi i kthen përgjigje

Donat Hashani